33 % žien
Odhady, ktoré zverejnila WHO, uvádzajú, že celosvetovo bola približne každá tretia žena (30 %) počas svojho života vystavená fyzickému a/alebo sexuálnemu násiliu zo strany intímneho partnera alebo sexuálnemu násiliu, ktoré sa netýka partnera. Väčšinu tohto násilia tvorí násilie v intímnych vzťahoch. Celosvetovo takmer tretina (27 %) žien vo veku 15 – 49 rokov, ktoré boli vo vzťahu, uvádza, že boli vystavené nejakej forme fyzického a/alebo sexuálneho násilia zo strany svojho intímneho partnera.
5 krajín
Členovia EDYNu z Albánska, Gruzínska, Moldavska, Severného Macedónska a Slovenska sa ako prví pripojili k #nohategeneration. Po diskusii o najväčších problémoch vo svojich spoločnostiach sa rozhodli vystúpiť proti násiliu páchanému na ženách. Sledujte kampaň na miestnych profiloch vyhľadaním hashtagu #nohategeneration
1 misia
NO HATE. Sme mladí ľudia, ktorí sa bránia politike nenávisti, aby navrhli spoločné riešenia problémov spoločnosti a naplnili tak verejný priestor víziou, nie rozdeľovaním. Bojujeme za to, aby demokracia fungovala. Dokážeme, že sa môžeme stať experimentálnou “generáciou bez nenávisti”.
80% vojnových utečencov a vysídlených osôb
Ženy sú zasiahnuté ozbrojeným konfliktom rôznymi spôsobmi: sú obeťami rodovo podmieneného násilia, sú aktérmi mieru a obnovy, bojovníkmi alebo členkami ozbrojených síl, či už sú to dobrovoľníčky alebo nie. Ženy a deti tvoria približne 80 % z miliónov svetových utečencov a iných vysídlených osôb vrátane osôb vysídlených v rámci krajiny. Ženy sa navyše často stávajú opatrovateľkami zranených bojovníkov a v dôsledku konfliktu sa nečakane stávajú jediným manažérom domácnosti, jediným rodičom a opatrovateľom starších príbuzných. (*zdroj)